Maske Hangi Marketlerde Var, Hangi Marketlerde Maske Satılıyor?

Bu yazıda maske satışı yapan marketler hakkında genel bilgiler yer almaktadır. Hangi marketlerde maske satışı yapılıyor? Cerrahi maske hangi marketlerde var, siyah maske hangi marketlerde var? Detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

 

Marketlerde Maske Satışı Yapılıyor Mu?

Marketlerde maske satışı konusunda yapılan aramalar son zamanlarda çokça arttı. Peki marketlerde maske satışı yapılıyor mu? Birçok konuda binlerce çeşit ürün satışı yapan marketlerde maske satışı da yapılmaktadır. 2019 aralık ayında Çin üzerinden dünyaya yayılan Covid-19 salgınıyla birlikte maske kullanımının önemi arttı. Maske kullanımının korona virüsten koruyuculuğunun %90’lara bulduğu uzmanlar tarafından açıklanıyor. Bu nedenle günlük maske kullanımı önem arz ediyor. Peki hangi marketlerde maske satışı yapılıyor, inceleyelim.

 

Maske Hangi Marketlerde Var?

Maske hangi marketlerde var sorusunu cevaplamadan önce çeşitli türlerde maske satışı yapıldığını belirtelim. Cerrahi maske ve siyah maske satışı en popüler maskeler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra telli maske ve üç katlı maske de tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Maske satan marketler genelde büyük marketler olarak karşımıza çıkıyor. Maske satışı yapan marketleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • MİGROS
  • CARREFOUR SA
  • A-101

 

Cerrahi Maske Hangi Marketlerde Var?

Yukarıda belirttiğimiz üzere farklı türlerde yüz maskeleri mevcuttur. En sık kullanılanlar ise cerrahi maskeler ve siyah bez maskelerdir. Peki cerrahi maske hangi marketlerde var? Eğer cerrahi maske almak istiyorsanız Migros marketlere, A-101 marketlere veya Carrefour marketlere bakabilirsiniz.

 

Siyah Maske Hangi Marketlerde Var?

Nano teknoloji ile üretilen ve bez maske olarak da adlandırılan siyah maskeler özellikle yıkanabilir olması nedeniyle maliyet açısından çok tercih ediliyor. Fakat uzmanlar tarafından özellikle son günlerde yapılan açıklamalar; siyah maskelerin koruyuculuk oranlarının çok düşük olduğu yönünde. Bu nedenle günlük maske kullanımının daha koruyucu ve sağlıklı olduğu belirtiliyor. Peki siyah maske hangi marketlerde var? Açıkçası marketlerde siyah maske satışı yapılmamaktadır. Yine de özellikle Bim ve A-101 gibi marketlerde siyah maske satışı yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz. Peki siyah maske nereden alabiliriz? Siyah maskeyi internetten online alışveriş siteleri üzerinden satın alabilirsiniz.