Hindistan Cevizi Yağı Hangi Marketlerde Var? Hindistan Cevizi Ürünleri Hangi Markette Satılıyor?

Hindistan cevizi yağının içinde bulunan laurik asiti bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ağız temizliği, saç bakımı, vücut losyonu olmak üzere çeşitli kullanım alanları vardır. Hindistan cevizi yağı hangi markette satılıyor? Hindistan cevizi yağı birçok yerden kolayca satın alınabilir. Hindistan cevizi yağını internetten sipariş verebilirsiniz. Bununla birlikte Hindistan cevizi yağı A-101, ŞOK  gibi birçok zincir markette satılmaktadır.

 

Hindistan Cevizinden Elde Edilen Ürünler Nelerdir? Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizinden elde edilen ürünler nelerdir sorusuna; yağı başta olmak üzere unu, suyu, sütü söylenebilir. Ancak hiçbiri yağı kadar popüler değildir. Peki Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir? Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırır. Hindistan cevizi yağının içerisinde MCT vardır. Bunlar da kalori miktarını artıran yağ asitleri olmaktadır. Hindistan cevizi yağı yüksek doymuş yağ içeriğine sahip bir yağdır. Hindistan cevizi yağının yüze 87’si doymuş yağdır. Doymuş yağlar ısındıkları zaman yapılarını koruyan yağlardır. Bu sebeple Hindistan cevizi yağı yüksek ısılı yemek pişirirken bu formunu korumaktadır.

Hindistan cevizi yağı diş sağlığına iyi gelmektedir. Diş çürüğü, diş plağı, diş eti gibi hastalıklara iyi gelir. Bununla birlikte, Hindistan cevizi yağının saça ve cilde faydaları bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı cilt bozukluklarını iyileştirmektedir. Egzamaya iyi gelir. Hindistan cevizi yağı beyin fonksiyonunu geliştirir. İçerisinde bulunan MCT’ler Alzheimer, epilepsi gibi beyin bozukluklarına karşı faydalıdır. Bunun yanı sıra cilde faydaları vardır. Kollar, bacaklar ve dirseklerde nemlendirici etkisi bulunur. Çatlamış olan topuklara iyi gelmektedir. Enfeksiyonlara karşı anti bakteriyel özellik göstermektedir. İyi kolesterolü arttırmaktadır. Yara iyileşmelerine ve kemik sağlığına iyi gelir.

Göz altı morluklarına ve torbalarına iyi gelmektedir. Cildi nemlendirir ve doğal makyaj temizleyici olarak kullanılır. Doğal peeling etkisi yaratır. Basur tedavisine iyi gelir. Kronik yorgunluğa iyi gelir. Hormonları dengeler. Romatizma ve tiroit hastalıklarına iyi gelir. Saç derisi besler ve saçlara nem verir. Kepeğe iyi gelir. Saç kırılmalarına iyi gelen Hindistan cevizi yağı saçlara parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

 

Hindistan Cevizi Yağı Hangi Markette Satılıyor?

Birçok alanda kullanılan ve lezzetli olan Hindistan cevizi yağı Migros, hepsi burada gibi internette ve reel marketlerde satılmaktadır. Ayrıca aktardan da satın alınabilir. Yumuşacık kokusu olan Hindistan cevizi yağı birçok kek, tatlı ve pasta yapımında kullanılmaktadır.

 

Hindistan Cevizi Unu Hangi Markette Satılıyor?

Hindistan cevizi unu Gitti gidiyor gibi sanal mağazalar sayesinde internetten satın alınabileceği gibi Carrefour SA, Makro gibi büyük marketlerden de satın alınmaktadır.

 

Hindistan Cevizi Suyu Hangi Markette Satılıyor?

Hindistan cevizi suyu da internetten satılmaktadır. Ayrıca Migros, Macro center gibi marketlerden de temin edilebilmektedir.