Bortam Hangi Marketlerde Var, Bortam Dezenfektan Nerede Satılıyor?

Bilindiği üzere dünya çapındaki Bor madenlerinin çok önemli bir kısmı ülkemizde bulunuyor. Buna istinaden bor madeninin kullanım alanlarına yönelik Ar-Ge çalışmaları da sürekli devam ediyor. Bor madeninin sektörel kullanım alanlarından birisi de temizlik kimyasalları olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim bu alanda üretilen Boron deterjan ve Borel dezenfektanı oldukça beğenildi. Sıradaki ürün ise Bortam Dezenfaktan adıyla üretilmeye başlandı. Peki bortam dezenfektan nedir? Bortam hangi marketlerde var, nerede satılıyor? Detayları yazımızın devamında paylaşacağız.

 

Bortam Nedir?

Eti Maden tarafından geliştirilen Bortam adlı ürün, yüzey dezenfektanı amacıyla üretilmiştir. Bor madeni içeriğiyle hazırlanan, antiviral ve anti-bakteriyel özellik taşıyan Bortam; yüzeylerin hijyen kalmasını sağlıyor. Hem bireysel hem de genel kullanım alanlarında tercih edilen Bortam; mantar, bakteri ve virüsleri büyük oranda yok ederek bunlardan kaynaklanan hastalık risklerini en aza indiriyor. Koronavirüs salgınının şiddetini arttırarak devam ettiği günümüzde oldukça işe yarayacak bu ürün, raflarda yerini almaya başladı. Peki “Bortam dezenfektan hangi marketlerde, nerede satılıyor, hemen bakalım.

 

Bortam Hangi Marketlerde Var, Nerede Satılıyor?

Yerli ve milli ürün olan Bortam yüzey dezenfaktanı, henüz yeni seri üretime geçen bir ürün. Ürünü merak eden kullanıcılar bir an evvel alıp yüzey temasından kaynaklı koronavirüs risklerinden uzak kalmak istiyor. Bu bağlamda birçok müşteri “Bortam hangi marketlerde var?” sorusunun cevabını da merak ediyor. Daha önce belirttiğimiz gibi Bortam yüzey dezenfektanı henüz yeni seri üretime geçti. Bu nedenle tüm mağazalarda satışa başlama süreci biraz zaman alacağa benziyor. Şimdilik Bortam satılan marketler arasında sadece Migros görünse de ilerleyen aylarda diğer büyük marketlerde de bortam yüzey dezenfektanını görmemiz mümkün olacak. Bunun haricinde hepsiburada, trendyol, n11, gittigidiyor gibi online satış mağazalarından da bortam ürünü temin edebilirsiniz.

 

Bortam Dezenfektan Hangi Firmanın Ürünüdür?

Birçok vatandaş Bortam hangi firmanın ürünüdür, hangi ülkenin malıdır şeklinde sorular soruyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere Bortam; boron deterjan ve borel dezenfektanda olduğu gibi yine yine yerli üretim olup Eti Maden tarafından üretilmektedir.